Multifunkčná šatka Modrotlač Modrý Kameň – NAD TATROU

9,70 s DPH

Nad Tatrou prináša tradičnú šatku s potlačou Modrotlač Modrý Kameň. Inšpirovanú maličkým slovenským mestečkom.

Modrý Kameň je druhé najmenšie mesto na Slovensku. Nad mestom sa vypína slávna zrúcanina historického hradu. Dnes je hrad sídlom jedinečného Múzea bábkarských kultúr a hračiek. Hrad Modrý Kameň bol kedysi jeden z najvýznamnejších hradov Uhorska. Pomenovanie Modrý Kameň súvisí s krásnou modrastou farbou vyvrenín, na ktorých bol hrad postavený.

Skombinovali sme lásku k vlasti a zmysel pre detail. Používanie tradičných farieb a motívov dodáva nádych starého remesla. Výsledkom je kvalitná šatka s potlačou Modrotlač Modrý Kameň. Šatka charakterizuje jeden z najuniverzálnejších odevov. Použitie látok na zakrytie hlavy sa objavilo už v Biblii. Dnes šatky opäť ožívajú a nájdeme ich ako doplnok zadných vreciek či zaviazaných okolo čela alebo hlavy.


  • Zloženie: 86% polyester + 14% lycra
  • Farba: bielo-modrá
  • VzorModrotlač Modrý Kameň

TIP: Páčia sa ti slovenské doplnky? Pozri si celú ponuku tradičných hrnčekov e-shopu Nad Tatrou.

Aké nádherné je cestovanie pochopíš až keď prídeš domov a položíš hlavu na svoj vankúš.

Od roku 1991 experimentujeme s rôznymi postupmi farbenia. Zamilovali sme si tradičnú výrobu pomocou viacerých techník. Môžete sa tešiť na dlhú životnosť farieb bez vyblednutia. Inšpirovali sme sa slovenským umením, ktoré prinášame do našej tvorby.

E-shop Nad Tatrou je špecialistom na tradičnú výrobu. Slovensko je krajinou mimoriadne bohatou na ľudové zvyky a tradície. Ľudové umenie spájalo ľudí, rodiny aj priateľov. Našim predkom pomáhali tradície prežiť ťažké časy, napĺňali ich energiou a prinášali dobrú náladu.