Multifunkčná šatka Modrotlač Hranovnica – NAD TATROU

9,70 s DPH

Prinášame tradičnú šatku s potlačou Modrotlač Hranovnica.

Spojili sme tradície s modernými metódami potlače. Výsledkom je multifunkčná šatka s potlačou Modrotlač Hranovnica. Inšpirovaná dedinkou s bohatou históriou na hranici Spiša a Gemera, táto multifunkčná šatka ti poslúži ako výborná ochrana počas zimných a veterných dní. Zároveň je skvelým módnym doplnkom. Kvalitnú šatku ľahko premeníš na čiapku, šatku okolo krku, čelenku alebo potítko na ruku. 

Modrotlačou sa označuje výroba látok s bielymi vzormi na modrom podklade. Modrotlač je vzácna technika farbenia, ktorá sa dostala do Európy v 16. storočí. Na Slovensku sa tak stala obľúbenou súčasťou slovenského folklóru. Hoci tradičný spôsob výroby nahradila priemyselná, nestráca nič zo svojej krásy.


  • Zloženie: 86% polyester + 14% lycra
  • Farba: bielo-modrá
  • Vzor: Modrotlač Hranovnica

TIP: Páčia sa ti šatky s motívom modrotlače? Pozri si celú ponuku e-shopu Nad Tatrou.

Aké nádherné je cestovanie pochopíš až keď prídeš domov a položíš hlavu na svoj vankúš.

Od roku 1991 diktujeme majstrom vlastné kombinácie tradičných vzorov. Inšpirovali sme sa bohatou kultúrou Slovenska a atraktívnu myšlienku prinášame do našej tvorby. Veľkým prekvapením je dlhá životnosť farieb a kvalita pochádzajúca priamo zo Slovenska.

Slovensko ukrýva toľko krásy, že sa máme naozaj čím pýšiť. K slovenskej atmosfére neodmysliteľne patrí bohatá história a umenie. Čo dedina, to iné zvyky. A to je na Slovensku najkrajšie. Značka Nad Tatrou sa v novej kolekcii modrotlač rozhodla oživiť ľudové tradície a folklór.