Multifunkčná šatka Modrotlač Horehronie – NAD TATROU

9,70 s DPH

Značka Nad Tatrou čerpá inšpiráciu z ľudového remesla. Prináša tradičnú šatku s potlačou Modrotlač Horehronie.

Modrotlačou sa označuje výroba látok s bielymi vzormi na modrom podklade. Modrotlač predstavuje vzácnu techniku, ktorá sa dostala do Európy v 16. storočí. Na Slovensku sa tak stala obľúbenou súčasťou folklóru. Hoci tradičný spôsob výroby nahradila priemyselná, nestráca nič zo svojej krásy.

Reprezentujeme lásku k vlasti. Spojili sme tradície s modernou dobou. Výsledkom je tradičný šatka s potlačou Modrotlač Horehronie. Inšpirovaná milovaným Horehroním. Krásna krajina s dedinkami leží takmer v srdci Slovenska a ponúka nádych ľudového remesla. Kvalitnú šatku ľahko premeníš na čiapku, šatku okolo krku, čelenku alebo potítko na ruku. Poslúži ako výborná ochrana počas letných a veterných dní. Zároveň je skvelým módnym doplnkom.


  • Zloženie: 86% polyester + 14% lycra
  • Farba: bielo-modrá
  • Vzor: Modrotlač Horehronie

TIP: Páčia sa ti tradičné šatky? Pozri si celú ponuku e-shopu Nad Tatrou.

Človek hľadá na celom svete to, čo nájde až keď sa vráti domov.

Farba vo veľkej miere vplýva na naše pocity. Preto sa ľudia už dávno rozhodli farbiť látky. Pri kúpe oblečenia a doplnkov si každý z nás praje, aby farby nevybledli. Vďaka tradičným technikám farbenia dosahujeme stálofarbenosť látok inšpirovanú slovenským umením.

Značka Nad Tatrou ponúka širokú škálu tradičných tričiek a krásnych doplnkov. Miluje Slovensko a tradičnú myšlienku prináša aj do klasickej tvorby. Svoju prácu robí s radosťou a denne nasáva inšpiráciu z dych berúcej slovenskej prírody.