Pánske tričko Čičmany – NAD TATROU biele so svetlým vzorom

11,90 s DPH

Zrušiť výber

E-shop Nad Tatrou prináša pánske tričko s potlačou Čičmany. Malá obec sa preslávila originálnymi drevenicami s bielou ornamentálnou výzdobou.

Slovenskú obec Čičmany charakterizujú domčeky s typickým zdobením. Domčeky sú vyrobené z dreva a zdobené nádhernou ornamentikou. Geometrické tvary a zaujímavé vzory sa stali lákadlom pre všetkých turistov. Výzdoba domčekov sa postupne vylepšovala. Jednoduché vzory nahradili náročnejšie a zaujímavejšie. Dnes je výzdoba stará asi 200 rokov. Motívy ornamentov na domčekoch sú inšpirované tunajšou výšivkou. V roku 1977 boli tradičné domčeky vyhlásené za pamiatkovú rezerváciu.

Spojili sme lásku k vlasti a ľudový dizajn. Výsledkom je tradičné pánske tričko s potlačou Čičmany. Od roku 1977 sa rozprávková dedina stala pamiatkovou rezerváciou a rajom Slovákov. Geometrické ornamenty obce sa stali aj medzinárodným symbolom Slovákov na olympijských podujatiach.


  • Zloženie: 100% bavlna
  • Lem: priekrčník z rebrového úpletu s prídavkom 5% elastanu
  • Farba: biela so svetlým vzorom
  • Vzor: potlač Čičmany

TIP: Zlaď sa so svojou druhou polovičkou. Pozri si celú ponuku dámskych tričiek s potlačou Čičmany.

Ak pochopíš kráse prírody, už nezablúdiš.

Farba vo veľkej miere vplýva na naše pocity. Preto sa ľudia už dávno rozhodli farbiť látky. Pri kúpe oblečenia a doplnkov si každý z nás praje, aby farby nevybledli. Vďaka tradičným technikám farbenia dosahujeme stálofarbenosť látok inšpirovanú slovenským umením.

Značka Nad Tatrou ponúka širokú škálu tradičných tričiek a krásnych doplnkov. Miluje Slovensko a tradičnú myšlienku prináša aj do klasickej tvorby. Svoju prácu robí s radosťou a denne nasáva inšpiráciu z dych berúcej slovenskej prírody.

Katalógové číslo: 0019M1-1-1 Kategórie: ,