Hrnček Modrotlač Horehronie – NAD TATROU

7,90 s DPH

Vychutnaj si obľúbený nápoj v tradičnom hrnčeku. Pretože krásnych hrnčekov nikdy nie je dosť.

Milujeme ako používanie typických farieb a nečakaných motívov dodáva hrnčekom staré remeslo. Modrotlač je technika vzorovania a zdobenia textílii. Na Slovensku sa začala rozvíjať v 16. storočí. Dnes modrotlač ožíva v novej edícii. Hoci tradičný spôsob výroby nahradila priemyselá, nestráca nic zo svojej krásy.

Skombinovali sme lásku k Slovensku a tradičný dizajn. Výsledkom je slovenský hrnček s modrotlačou. Inšpirovaný dych berúcim Horehroním. Očarujúce prevedenie a elegantný vzor pripomínajú ľudové zvyky. Tradičný hrnček prinesie ľudové vibrácie do rannej rutiny alebo na kancelársky stôl. Ak patríš k milovníkom kávy, pekných hrnčekov nebudeš mať nikdy dosť. Perfektný darček pre folkloristov telom i duchom.


  • Zloženie: keramika
  • Farba: bielo-modrá
  • Vzor: Slovenská Modrotlač

TIP: Páčia sa ti slovenské doplnky? Pozri si celú ponuku tradičných hrnčekov e-shopu Nad Tatrou.

Aké nádherné je cestovanie pochopíš až keď prídeš domov a položíš hlavu na svoj vankúš.

Od roku 1991 experimentujeme s rôznymi postupmi farbenia. Zamilovali sme si tradičnú výrobu pomocou viacerých techník. Môžete sa tešiť na dlhú životnosť farieb bez vyblednutia. Inšpirovali sme sa slovenským umením, ktoré prinášame do našej tvorby.

E-shop Nad Tatrou je špecialistom na tradičnú výrobu. Slovensko je krajinou mimoriadne bohatou na ľudové zvyky a tradície. Ľudové umenie spájalo ľudí, rodiny aj priateľov. Našim predkom pomáhali tradície prežiť ťažké časy, napĺňali ich energiou a prinášali dobrú náladu.