Folklórny hrnček Torysky – NAD TATROU

7,90 s DPH

Značka Nad Tatrou prináša tradičný hrnček inšpirovaný slovenskou obcou Torysky.

Torysky sa stali symbolom Spiša. Torysky boli oddávna bohaté na lesy plné života a čarokrásne lúky. Patria k spišským obciam s bohatými tradíciami. Zvyky a obyčaje, ktoré si Rusíni predávali z generácia na generáciu, môžeme považovať za jednu z najväčších tromfov tohto kraja. V regióne sa fašiangové tradície zachovávajú až dodnes.

Skombinovali sme tradičný dizajn a zmysel pre detail. Originálne ľudové vzory pochádzajú od slovenských dizajnérov. Výsledkom je folklórny hrnček Torysky. Očarujúce prevedenie a elegantný vzor evokujú ľudové umenie. Vychutnaj si obľúbený nápoj v tradičnom hrnčeku. Pekný hrnček si v kuchyni vždy nájde svoje miesto. Perfektný darček pre milovníkov kávy a Slovenska.


  • Zloženie: keramika
  • Farba: červená s farebným vzorom
  • Vzor: Torysky

TIP: Pozri si aj ďalšie tradičné hrnčeky. Celú ponuku nájdeš tu.

Aké nádherné je cestovanie pochopíš až keď prídeš domov a položíš hlavu na svoj vankúš.

Od roku 1991 diktujeme majstrom vlastné kombinácie tradičných vzorov. Inšpirovali sme sa bohatou kultúrou Slovenska a atraktívnu myšlienku prinášame do našej tvorby. Veľkým prekvapením je dlhá životnosť farieb a kvalita pochádzajúca priamo zo Slovenska.

Slovensko ukrýva toľko krásy, že sa máme naozaj čím pýšiť. K slovenskej atmosfére neodmysliteľne patrí bohatá história a umenie. Čo dedina, to iné zvyky. A to je na Slovensku najkrajšie. Značka Nad Tatrou sa v novej kolekcii rozhodla oživiť ľudové tradície a folklór.

Kategórie: