Folklórna taška Lucia – NAD TATROU čierna

4,90 s DPH

Zrušiť výber

Nad Tatrou prináša folklórnu tašku inšpirovanú menom Lucia. Lucia znamená v preklade “svetlá” a “vyžarujúca”.

Ženské meno Lucia má latinské korene. Záhadná a zaujímavá bytosť prekvapuje veľkou psychickou silou. Zvedavosť, dobrá pamäť a ľudskosť robia z Lucie výnimočnú osobnosť. Sviatok Lucie sa u nás spája s bosoráctvom. Naši predkovia chodievali po domoch so zamúčenou tvárou, oblečení v bielych plachtách a vyháňali zlé sily. Zároveň v tento deň vypisovali dievčatá na 12 papierikov mená mládencov. Papieriky poskladali a každý deň jeden papierik vyhodili. Na Štedrý deň ostal dievčatám posledný papierik s menom vyvoleného.

Skombinovali sme slovenské zvyky a zmysel pre detail. Výsledkom je folklórna taška s ľudovými vzormi v tvare srdca. Inšpirovaná obľúbeným menom Lucia. Pre všetky pôvabné a priateľské ženy. Tašku môžeš nosiť v rukách alebo prehodenú cez rameno. Dlhá či krátka rúčka? Stačí si len vybrať.


  • Zloženie: 100% bavlna
  • Farba: čierna
  • Vzor: folklórny vzor Lucia

TIP: TIP: Spoznaj celú ponuku folklórnych tašiek e-shopu Nad Tatrou. Široký sortiment nájdeš tu.

Človek hľadá na celom svete to, čo nájde až keď sa vráti domov.

Od roku 1991 experimentujeme s rôznymi postupmi farbenia. Zamilovali sme si tradičnú výrobu pomocou viacerých techník. Môžete sa tešiť na dlhú životnosť farieb bez vyblednutia. Inšpirovali sme sa slovenským umením, ktoré prinášame do našej tvorby.

E-shop Nad Tatrou je špecialistom na tradičnú výrobu. Slovensko je krajinou mimoriadne bohatou na ľudové zvyky a tradície. Ľudové umenie spájalo ľudí, rodiny aj priateľov. Našim predkom pomáhali tradície prežiť ťažké časy, napĺňali ich energiou a prinášali dobrú náladu.

Katalógové číslo: 1111-11 Kategórie: