Dámske tričko Modrotlač Hranovnica – NAD TATROU navy modré

14,90 s DPH

Zrušiť výber

Nad Tatrou prináša dámske tričko s potlačou Modrotlač Hranovnica. Maličká dedinka s bohatou históriou ožíva v našich kolekciách.

Na Slovensku sa začala modrotlač rozvíjať v 17. storočí. Naši predkovia ju pochytili z indickej kultúry. Všetko sa začalo kresbami a prvými návrhmi. Predstava bola jasná. Slováci chceli spojiť folklór a modrotlač. Modrotlač sa tak stala obľúbenou metódou po celé desaťročia. Hoci tradičný spôsob výroby nahradila priemyselná, výsledok nestráca nič zo svojej krásy.

Pripomeň si ľudové vzory formou dámskeho trička. Spojili sme lásku k Slovensku a tradičný dizajn. Výsledkom je dámske tričko s potlačou Modrotlač Hranovnica. Inšpirované dedinkou na hranici Spiša a Gemera


  • Zloženie: 100% bavlna
  • Lem: priekrčník z rebrového úpletu s prídavkom 5% elastanu
  • Farba: navy modrá
  • Vzor: potlač Modrotlač Hranovnica

TIP: Zlaď sa so svojou druhou polovičkou. Pánske tričko v navy modrej farbe nájdeš tu.

Človek hľadá na celom svete to, čo nájde až keď sa vráti domov.

Od roku 1991 diktujeme majstrom vlastné kombinácie tradičných vzorov. Inšpirovali sme sa bohatou kultúrou Slovenska a atraktívnu myšlienku prinášame do našej tvorby. Veľkým prekvapením je dlhá životnosť farieb a kvalita pochádzajúca priamo zo Slovenska.

Slovensko ukrýva toľko krásy, že sa máme naozaj čím pýšiť. K slovenskej atmosfére neodmysliteľne patrí bohatá história a umenie. Čo dedina, to iné zvyky. A to je na Slovensku najkrajšie. Značka Nad Tatrou sa v novej kolekcii rozhodla oživiť ľudové tradície a folklór.

Katalógové číslo: 0026Z3-2-1 Kategórie: , ,