Dámske folklórne tričko Lucia – NAD TATROU biele

11,90 s DPH

Zrušiť výber

Značka Nad Tatrou prináša folklórne dámske tričko s ľudovým vzorom. Inšpirovali sme sa obľúbeným slovenským menom Lucia.

Každé meno je skratkou a šifrou k poznaniu človeka. Ženské meno Lucia má latinský pôvod. V preklade znamená “svetlá” alebo “žiariaca”. Meno Lucia je zahalené rúškom tajomstva. Dnes patrí k najrozšírenejším slovenským menám. Lucia celý život “žiari” a nestráca z tváre sympatický úsmev. Ide o veľmi pôvabnú a priateľskú osobu. V očiach skrýva určitú tajomnosť.

Pripomeň si slovenské umenie formou dámskeho trička. Spojili sme slovenské meno a tradičný dizajn. Výsledkom je kvalitné tričko s folklórnym vzorom v tvare symbolického srdca. Tričko sme nazvali menom Lucia – pre všetky veselé a priateľské ženy. Meno Lucia v sebe ukrýva iskru. Je plné energie, sily a boja o lepší svet.


  • Zloženie: 100% bavlna
  • Lem: priekrčník z rebrového úpletu s prídavkom 5% elastanu
  • Farba: biela
  • Vzor: potlač folklórny vzor Lucia

TIP: Objednaj si k tričku obľúbený hrnček. Širokú ponuku slovenských hrnčekov nájdeš tu.

Všade je dobre, ale na Slovensku najlepšie.

Od roku 1991 experimentujeme s rôznymi postupmi farbenia. Zamilovali sme si tradičnú výrobu pomocou viacerých techník. Môžete sa tešiť na dlhú životnosť farieb bez vyblednutia. Inšpirovali sme sa slovenským umením, ktoré prinášame do našej tvorby.

E-shop Nad Tatrou je špecialistom na tradičnú výrobu. Slovensko je krajinou mimoriadne bohatou na ľudové zvyky a tradície. Ľudové umenie spájalo ľudí, rodiny aj priateľov. Našim predkom pomáhali tradície prežiť ťažké časy, napĺňali ich energiou a prinášali dobrú náladu.

Katalógové číslo: 0010Z1-2-1 Kategórie: ,